QR koodist
Elame maalimas, kus meid ümbitseb nutiseadmed. Tänapäeval saame lahendada asju puhtalt juba nutiseadme põhiselt ilma lisaseadmete soetamiseta.
QR kood
QR koodi ehk maatriksi sisse saab peita vajalikku infot ja piisab ainult nutitelefonist, et seda lugeda. Seda saab kasutada igal pool ja igal ajal. QR kood ei nõua mingeid lisaseadmeid ega rahalisi väljaminekuid. QR koodi loomine ja kasutamine on tasuta ja litsentsivaba. See sisaldub ISO standardis.
QR koodi kasutus
QR koodi hakati esimesena kasutama autotööstuses, et tööstusautomaatika oskaks ära tunda detaile ja erinevaid masinaosi. Kaubanduses kasutati vöötkoodi, mis on ühemõõtmeline - loetakse triibu katkestusi. Vöötkood aga mahutab tunduvalt vähem infot (maks 93-128 sümbolit) kui QR kood. QR kood on põhimõtteliselt kahemöötmeline "vöötkood" ehk kindla standardiga mustvalge kujutis, mille sisse saab ära peita infot. Kuna QR koodi mahub rohkem infot, siis saab teda kasutada vga paljudes valdkondades.
QR kood, mis see on?
QR kood numbritena mahutab 7089 märki, tähtede ja numbrite jadana 4296 märki, kahendkoodis (8-bitiselt) 2953 baiti. Selle mahuga saab ära kirjeldada üsna pika infoteksti, rääkimata visiitkaardiandmetest (näiteks näiteks tee endale visiitkaardiandmetest QR kood ja näita seda mobiiliekraanil, selle pildistaja saab kõik vajalikud kontaktandmed kohe omale telefoni kontaktidesse salvestada).
QR kood android seadmes
QR koodi lugeja saad omale lihtsalt alla laadida või paljudes nutitelefonides on Androidi QR-lugerid kohe kaasas. QR koodi andme tüübid: 1. Telefoni kontakti lisamine (MeCard, vCard) 2. Kalender (tegevuse lisamine kalendrisse) 3. Veebilehe URL (ava veebileht telefonis) 4. Email aadress (saada email) 5. Telefoni number (helista) 6. Sõnum (saada SMS) 7. Tavaline tekst 8. GEO asukoht (google map kaardil asukoha määramiseks) 9. WIFI (wifi-le ligipääsu andmiseks)